Власне виробництво

гуцульських БУДІВЕЛЬНИКІВ

Як "ГУЦУЛЬСЬКІ БУДІВЕЛЬНИКИ" заголовляють ліс по старовинних гуцульських технологіях

Господар, який вирішив звести дерев'яний будинок своїми силами, спершу починає заготовляти матеріал. Здається, що складного: приїхав в ліс з лісорубами, спиляв і відвіз на ділянку. Але така простота - оманлива. Якщо заготовка буде проведена неправильно або не в строк, то Ваш будинок швидко втратить презентабельний вигляд. Його почне коробить, вінці покриватися тріщинами і т.д. Вам це треба? Ні! Тоді запам'ятайте, як правильно здійснюється заготівля дерева по старовинних гуцульських технологіях.

Як розказували діди "ГУЦУЛЬСЬКИМ БУДІВЕЛЬНИКАМ" валити ліс треба тільки в зимовий час. Це період сплячки, коли в стовбурах немає соку, а деревина практично не схильна до гниття. Таке дерево в період сушіння жолобиться значно слабкіше, ніж те, яке заготовили в інший сезон. Вся справа в поступовому підвищенні вуличних температур. Поки настане літо, деревина буде сохнути повільно, рівномірно просихаючи в зовнішніх і у внутрішніх шарах.

Заготовлене дерево треба вивозити відразу після спилювання, а не залишати в лісі надовго.
Привезений на ділянку ліс необхідно ошкурити, причому максимум - 15 днів від моменту завезення на місце. Таким чином Ви збережете колоду цілим, не давши жучкам «попрацювати над фактурою».

Дерево, заготовлене взимку, має 30% вологості. Для зрубів використовують деревину, рівень вологості якої не перевищує 20%, тому привезений матеріал необхідно просушити. Пиломатеріал сушать відразу ж, як тільки він був розпиляний. У цьому випадку вологе дерево не загніет і уникне червоточини.
Сушитися ліс повинен на відкритому повітрі, але в тіні. Для цього підійде дах або навіс. Можна просто укрити водонепроникним матеріалом, щоб уберегти від опадів. Якщо матеріал сушити під сонячними променями, то зовнішні шари швидко прогріються, але внутрішні залишаться сирими. Така різниця у вологості і температурі викликає викривлення колод, призводить до тріщин.

Стовбури укладають у штабелі на опори з дерева або каменю. Між шарами вкладають поперечини, які необхідно заздалегідь обробити антисептиком.

Щоб перевірити, чи досяг матеріал необхідного рівня вологості, використовували рубанок. Знімали їм тонку стружку і стискали в руці. Якщо вона легко мне, значить, дерево ще сире, якщо покришилася або зламалася - матеріал готовий до монтажу.

Виробництво
Виробництво
Виробництво
Виробництво
Виробництво
Виробництво
Виробництво
Виробництво
Виробництво
Виробництво
Виробництво
Виробництво
Виробництво
Виробництво
Виробництво
Виробництво
Виробництво
Виробництво
Виробництво